Главная | Регистрация | Вход | RSSПонеділок, 30.03.2020, 22:32

Горбанівське НВО "Загальноосвітня школа I-II ступенів-ДНЗ"

Меню сайта
Каталог статей
Свято квітів [0]
олімпійський тиждень [0]
День вчителя [0]
Форма входу
Фотоматеріали
[11.09.2015]
Олімпійський тиждень (2)
[21.09.2015]
Акція " Голуб миру" (0)
[28.09.2015]
Тиждень біології (0)
[13.10.2015]
День захисника України (0)
[30.10.2015]
Місячник шкільної бібліотеки (0)
Корисно
Національна дитяча гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія

Презентація проекту "Енциклопедія - книга , яка знає все "

Сценарій презентації проекту
« Енциклопедія – книга, яка знає все»

Керівник проекту: Сьогодні на уроці нас чекає зустріч з дуже цікавими книгами. Напевно ви вже не раз тримали їх у своїх руках.  Ці книги – енциклопедії. Але що ви знаєте про них , про їх значення для людей? Навіщо людина звертається до енциклопедій? Які позитивні переваги,особливості мають ці книги?
        Знайти відповіді на ці, та багато інших запитань,  допоможуть ваші проектні роботи.
        На протязі певного часу ви працювали над проектом « Енциклопедія – книга яка знає все». А тепер ми подивимося на результати вашої роботи, дізнаємося як ви впоралися з завданням, чого досягли і чи допоможе ваша проектна робота залучити інших учнів до роботи з енциклопедіями. Щоб довести важливу і корисну роль такої книги, як енциклопедія, ми обєдналися в групи:  « книголюби», « театрали», « рекламне агентство».
Вам слово.


Керівник групи «Книголюби»
    Ми отримали завдання підготувати презентацію на тему « Довідникова література. Енциклопедія» . Щоб виконати це завдання, нам довелося опрацювати багато різної інформації про довідникову літературі, а зокрема про енциклопедію. Пропонуємо вашій увазі основні тези нашої роботи.

Реферат на тему:
« Довідникова література. Енциклопедія»
              Енциклопедія розповідає: де, коли, що, як і чому.
Величезні скарби людської думки, зібрані в книгах. Надійний провідник в цьому океані знань-довідникова література, яка «знає все».
Довідникова література - це видання, які допомагають уточнювати певні поняття, перекласти слово з однієї мови на іншу, розширити знання з того чи іншого предмету.
Головна довідникова книга - енциклопедія - це наукове або науково-популярне видання, яке включає в себе найважливішу інформацію по всім ( універсальні ) або окремим ( галузеві ) областям знань чи практичної діяльності.
Енциклопедія - це науковий довідник у формі словника - систематизований облік відомостей з будь-якої галузі виробництва чи науки.
Слово «енциклопедія» у перекладі з грецької означає «коло знань». Перші словники енциклопедичного характеру з'явились у древньому Китаї у 12-13 столітті до нашої ери. У 14 столітті центром енциклопедичної літератури став Єгипет, а в Європі перша енциклопедія з'явилась у 13 столітті, автором якої був Дені Дідро.
У Росії у 1925 році московський видавець Селиванський видав енциклопедію, яка налічувала 45 томів.
За своїм характером енциклопедії поділяються на декілька видів: ( демонстрація)
Універсальні: Велика радянська енциклопедія; Мала радянська енциклопедія; Українська радянська енциклопедія; Дитяча енциклопедія і інші.
Галузеві: Географічна енциклопедія України, Літературна енциклопедія України.
По структурі розрізняють енциклопедії: алфавітні ( матеріал в них розміщений в алфавіті термінів ) і систематичні.
В залежності від об'єму їх можна розділити на великі ( декілька десятків томів : ( Велика радянська енциклопедія ), малі ( 10-12 томів: Мала радянська енциклопедія), короткі ( 4-6 томів: Коротка медична енциклопедія ) і 1-3 томні, які називають енциклопедичними словниками .
Кожна енциклопедія має спеціально для неї розроблений тематичний план ( розподіл загального об'єму статей, тип статей ) і словник - повний перелік термінів, яким присвячена стаття.
Статті в енциклопедії бувають: статті - огляди, статті – справки, статті-тлумачення, статті - відсилки ( відсилають до іншого терміну ).
В статтях міститься основна інформація: історичні події, географічні, біографічні, статистичні дані, викладання наукової теорії. Велике місце в енциклопедіях займають ілюстрації.
В середині 20 століття отримали розвиток галузеві енциклопедії. В зв'язку з науково - технічною революцією приділяється увага галузям науки і техніки: ( розширюється словник і відповідно зменшується об'єм статей ).
Важко розрізнити енциклопедії, енциклопедичні словники і словники. Між ними немає чіткого кордону, в основному він виражається в об'ємі матеріалу.
У чому схожість енциклопедій?
1.    Вони дають правильність написання слів.
2.    Пояснюють значення слів і понять.
3.    Усі статті розташовані в алфавітному порядку.
4.    У енциклопедія є картини, таблиці, схеми, діаграми малюнки.

Велика радянська енциклопедія. ВРЕ.
Вона налічує 50 томів, перевидавалася кілька разів. Матеріал розташований за алфавітом, історичні події подаються за юліанським та григоріанським календарями ( новий та старий стиль), в бібліографічних даних є дати народження та смерті видатних діячів, система скорочень з метою економії міста, бібліографія в багатьох статтях - в кінці тексту або всередині.

Українська радянська енциклопедія. УРЕ.
В 13 - ти томах - універсальне науково довідникове видання по всім галузям науки, техніки і культури, з питань суспільно політичного життя. України і країн світу, в ній більше 52 тисяч статей.
Перше видання українською мовою вийшло в світ 1959-1964 роках. За формою та змістом схожа на Велику радянську енциклопедію.

Великий енциклопедичний словник школяра - М.: 1999.
Це універсальне довідникове видання для старшокласників, учнів ліцеїв, гімназій. Виданий в Росії вперше. Мста цього видання - систематизувати інформацію по всім предметам, які вивчають в школах, в тому числі і факультативно: літературі, математиці, фізиці, основам геології, мінералогії, біології, генетиці, екології, основам інформатики, фізичної і соціально -екологічної географії, історії, основам права, економіки, культури, мистецтва, світових релігій.
Назви статей розміщені в алфавітному порядку, в однині, якщо немає в однині, то потрібно шукати в множені. В словах наголос. В статтях про зарубіжних діячів приводиться іноземний напис прізвищ, на мовах які використовують латинську графіку. Дати наведені по новому стилі. В словнику використовується система скорочень, список яких приводиться в кінці книги, він включає і абревіатури. В ньому представлений і ряд додатків: лауреати Нобелівської премії ( рік, прізвище, країна, за що ), основні одиниці міжнародної системи СІ., англійські міри; найважливіші фізико - географічні об'єкти, народи світу, відкриття хімічних елементів ( вчений, країна, рік і інші).

Велика книга ерудита - М.: « Махаон», 2005 (шкільний реферат).
Це унікальна енциклопедія в якій знайдуться відповіді на багато питань з різних областей знань.
Цю енциклопедію зручно використовувати для шкільних рефератів. Зміст -  це дороговказ, в ньому тематичні розділи згруповані по розділам: тварини, наука, техніка, історія, географія, живопис.

Велика ілюстрована енциклопедія ерудита - к.: «Махаон» - Україна, 2003.
Ця енциклопедія написана колективом вчених, письменників і консультантів під керівництвом видатного професора Чарльза Тейлора: першого лауреата премії імені М. Фарадея    ( 1986 ), створений королівською фізичною спілкою за вклад і популяризацію науки.

У 2001 році була заснована серія «Дитяча енциклопедія Махаон» видавництвом «Махаон - Україна». А Харківським видавництвом «Сінтекс» у 1998 році серія «Що? Як? Чому?». Харківське видавництво «Ранок» у 2002 році заснувало серію  «Я пізнаю світ».

Всі серії видають прекрасні енциклопедії з яскравими ілюстраціями і багатим пізнавальним матеріалом, який стане в нагоді кожному.Керівник групи «Театрали»
 
   Наше завдання полягало у створенні сценарію та показу сценки на одну дію, в якій би було показано величезну роль енциклопедії в житті звичайних учнів.  Щоб виконати цю роботу нам довелося повторити відомості про драматичний твір, його побудову, виразне читання.  Ось, що у нас вийшло.
"ДОБРА ПОРАДА"
Сценарій сценки на одну дію
Дійові особи:

Андрійко –  учень 6 класу.
Ольга Іванівна – мама Андрійка.

Мати готує обід, син сидить за столом засмучений. Розмова між ними.

Мама. Щось ти, синку, сьогодні засмучений?
Син. Та пусте!
Мама. Ні. Бачу щось тебе тривожить.
Андрійко. Дивився, мамо,  по телевізору цікаву передачу. «Найрозумніший» називається.  І так  мені закортіло стати її учасником.
Мама.  То що ж тобі заважає?
Син. Та що ти, мамо! В мене таких знань немає. Якби ти бачила, які там розумні діти беруть участь. Здається вони знають про все на світі. Вони напевно такими розумними народилися.
Мама. Ні, синку, вони такі як і ти, звичайні школярі. Тільки книг багато читають,  люблять і цінують їх. А ще в них є добра подруга і помічниця. Вона готує їх до змагання. Якщо і ти з нею подружишся, отримаєш шанс стати учасником телепередачі "Найрозумніший". А можливо, і виграти головний приз.
Син. А хто вона? Де живе?
Ольга Іванівна. Живе вона, синку, в бібліотеці. І у вашій шкільній вона є. Нази¬вається вона «енциклопедія» -  книга, яка знає все.
Син. Мамо, спасибі за пораду . Я згадав, сьогодні у нас бібліотечний урок з такою ж назвою. Побіжу, щоб не запізнитись.
Мама. Добре любий, успіхів тобі.
Син. Я обов'язково подружусь з енциклопедією!!!
Мама з усмішкою і любов'ю дивиться синові услід.

Керівник групи « Рекламне агентство»
    Робота, яку ми виконували. виявилася дуже цікавою і доволі складною. Але ми впоралися з нею.
  Перед вами виставка рекламних плакатів. На них ми показали деякі з позитивних переваг, які дає людині робота з енциклопедією. Перший плакат розповідає про те, що енциклопедія дає людині змогу швидко підніматися на вищий рівень оволодіння знаннями.
    Крім швидкості для роботи з енциклопедією характерна і доступність. Адже всі читачі бібліотеки мають змогу працювати з цією книгою. На плакаті зображений хлопчик, що піднімається по сходах  до символічних дверей. Східцями сходів є енциклопедії. А двері ведуть до безмежного світу знань. Саме тому вони знаходяться наче просто в повітрі.
  На другому біг-борді підкреслена така особливість енциклопедичної інформації, як стислість, конкретність, «чиста», так би мовити, подача інформації. Ми порівняли енциклопедію з чистим гірським джерелом. Як тіло не може жити без води, так і розум не може жити і розвиватися без знань.
   Третій рекламний плакат показує читачам, які знайомі з універсальними енциклопедіями, ще і галузевий зміст таких книг. Така особливість енциклопедій допомагає читачу економити час. В такій книзі він може знайти всю інформацію з конкретної теми, яка його цікавить. Наприклад, на плакаті зображена енциклопедія яка стане в пригоді тим, хто цікавиться світом тварин.
  На нашу думку, створені нами роботи можуть стати в пригоді при проведенні Тижня книги, екскурсії до бібліотеки, пропаганди книги та читання серед молоді.


Висновки
Керівник проекту.  Напевно кожен учень школи багато разів бачив ось ці красиві книги, розглядав ілюстрації. Та чи задумувався він про те, який скарб тримає в руках? Я переконана, що робота яку ви провели принесе користь іншим і енциклопедія стане для них, як і для вас, добрим другом і порадником на все життя.


Пошук
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів

Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації   Міністерство освіти і науки України, молоді та спорту україни   Видавництво педагогічна преса   Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів   Всеукраїнська освітня мережа   Освітній портал «ПедПРЕСА»
Зробити безкоштовний сайт з uCoz