Главная | Регистрация | Вход | RSSСереда, 12.12.2018, 18:24

Горбанівське НВО "Загальноосвітня школа I-II ступенів-ДНЗ"

Меню сайта
Каталог статей
Свято квітів [0]
олімпійський тиждень [0]
День вчителя [0]
Форма входу
Фотоматеріали
[11.09.2015]
Олімпійський тиждень (0)
[21.09.2015]
Акція " Голуб миру" (0)
[28.09.2015]
Тиждень біології (0)
[13.10.2015]
День захисника України (0)
[30.10.2015]
Місячник шкільної бібліотеки (0)
Корисно
Національна дитяча гаряча лінія Національна дитяча гаряча лінія

Вправи і задачі на застосування таблиць множення і ділення. 3 клас

Тема: Вправи і задачі на застосування таблиць множення і ділення.   

           Складені задачі (задачі на спосіб зведення до одиниці.)

  Мета: Узагальнити та систематизувати вивчені випадки таблиці   множення і ділення на основі розв'язування прикладів, рівнянь,

           задач; розвивати лічильні навички, вміння аналізувати, зіставляти  розвивати пам'ять, самостійність в роботі, розвивати вміння

           спілкуватись, висловлювати свою думку.

Обладнання: таблиця з алфавітом і числами; скринька із зірочками, план уроку, таблиці з прикладами, надписи: «щастя», «добро», «праця»,  

           «знання», «гроші», «їжа», «здоров'я».

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він незвичний і цікавий,

Гостей багато завітало.

Поверніться обличчям до гостей

І подаруйте їм лагідні погляди і посмішки.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

-    Сьогодні ми повторимо вивчені випадки табличного множення і ділення, закріплюватимемо вміння розв'язувати рівняння, складені задачі.

III. Контроль, корекція і закріплення знань.

 1. Каліграфічна хвилинка. -   Яке сьогодні число? (14). Поділіть його на 2, скільки одержите? (7).Запишіть рядок цифри сім. (Згадати з яких елементів складається)

 Розповідь про число 7.

Кажуть, що число 7 - магічне. Мабуть це і справді так. Бо ж у світі багато чого позначено числом сім: 7 днів у тижні, 7 раз відміряй, а раз відріж каже народна мудрість, 7 чудес світу, а ще від щастя людина буває на сьомому небі і ще багато чого іншого позначається числом 7. Саме тому воно і є магічним.

-   Що про це число можна розказати по математиці? Записати добутки при множенні числа 7. (У мене є скринька, в якій зірочки. Кожна зірка має сім промінців, а отже приносить щастя. Ви на уроці постараєтесь отримати якнайбільше таких зірочок.)

Робота в парах.

Обміняйтесь зошитами з товаришем і перевірте, за правильно виконану роботу поставте «+»

2. Математична розминка (усна лічба). Гра-змагання на дошці.

     9

•  9

    81

- 60

    21

:  7

    3 · 

4

   12

:  2

                                 9 · 7

                             63 - 43

                               20 : 5

                              4  · 4

                             16 : 2____


Перевірка завдання (хто переміг бере зірочки)

IV. Повторення матеріалу та розвиток знань учнів.

1. Розв'язування прикладів зі словами.

9 + 7 • 3 = 30             Щ

48 : 8 - 35 : 5 = 1     А

34 - 3 • 4 = 22          С         

9 · 2 + 15 : 3=23      Т

2:9 + 25 = 33           Я

- Що таке щастя?

-   Чи можуть люди бути однаково щасливі?

Один учень біля дошки розв'язує (хто перший самостійно, дає на перевірку)

2. Розв'язування задач (по групах)

Задача 1. Три товстуни з'їли всі разом на сніданок вісімнадцять тістечок.

               Скільки тістечок з'їли б на сніданок 7 таких товстунів?

З товстуни - 18 тістечок

7 товстунів - ? тістечок

1)   18 : 3 = 6 (тіст). - з'їв 1 товстун.

2)  6 • 7 = 42 (тіст). - з'їли 7 товстунів.

18 : 3 - 7 = 42

Відповідь: 42 тістечка.

-   Чи може бути людина щаслива, коли є що їсти?

Задача 2. У Буратіно було 5 монет по 10 коп. і 7 монет по 5 коп. Скільки  

                 всього Копійок було у Буратіно.?

5 монет - по 10 коп    ? коп.

7 монет -  по 5 коп.

1)  10 • 5 = 50 (коп) - складає 5 монет.

2) 5 • 7 = 35 (коп) - складає 7 монет.

3) 50 + 35 = 85 (коп) - було у Буратіно.

10 · 5 + 5 · 7 = 85 (коп)

Відповідь: 85 копійок.

-   Чи може бути щастя людини в грошах?

3. Фізкультхвилинка.

«Вірне твердження чи ні»

1)  У веселки сім кольорів.

2)  48 : 8 = 7

3)  При множенні числа називають доданок, доданок, сума.

4)  У 1 метрі 100 см.

5)  Тиждень має 7 днів.

6)  У нашому класі 8 парт.

7)  5 • 9 = 45

8)  У трикутника 4 сторони.

9)  У 1 годині 60 хвилин.

Задача 3.   Якби Петрик П'яточкін отримав одинадцять балів, то він летів би зі школи, як ластівка, і опинився б дома за 8 хв. Але сьогодні Петрик отримав з

математики двійку, тому він волочиться додому, як черепаха, і витратить на дорогу в 7 разів більше часу. За який час Петрик доплентається до своєї домівки? 8 · 7 = 56(хв.)

-   Чи можуть гарні оцінки зробити учня щасливим?

3. Складання і розв'язування прикладів за блок - схемами.

45 -(32 : 4) + 10 = 47

2 · 5 + 6 · 4 = 34

50 : 5 · 4 + 25 = 65

(Діти отримують зірочки)

4. Задачі з логічним навантаженням (усно)

1)  7 школярів чекало поїзд 4 год. Скільки часу чекав кожен школяр? (4)

2)   На грядці сиділо 6 горобців. До них прилетіло ще 5. Кіт підкрався і схопив одного. Скільки горобців залишилося на грядці? (1)

3)  Коли ми дивимось на цифру 2, а говоримо 10? 4. Робота над рівняннями.

-   Зараз комусь усміхнеться щастя.

64 : х = 8

х : 5 = 9

х · 7 = 28

х = 64 : 8                   

х = 9 · 5

х = 28 : 7

 

 

x = 8                   x = 45                       x = 4

64 : 8 = 8            45: 5 = 9                    4 · 7 = 28

(Діти отримують зірочки.)

5. Робота з геометричним матеріалом.

-    З паперу вирізаний круг, але в ньому не має центру. Як без циркуля визначити центр.

Робота у підручнику.

V. Підсумок уроку.

Кожен з вас старався і отримав не одну зірку щастя. Підніміть зірки догори і покажіть як вони мерехтять.

Протягом уроку ми говорили про щастя.

-    Чи можуть люди бути однаково щасливими?

Гра «Мікрофон»

-  Що таке щастя на твою думку?

-  Чи може праця зробити людину щасливою?

-  Чи вважаєш ти себе щасливим?

Кожен з вас висловив думку про щастя. Можна сказати, що у кожній звичайній людині щастя сидить по краплині і додати таке прислів'я.

1.  Кожна людина коваль свого щастя.

2.   Хочеш бути щасливим, будь ним.

-    Усім вам дякую за роботу на уроці і бажаю, щоб вас ніколи не покидала щаслива зірка.

Д/з. Підготуватись до К/р.

     

 

 

 

Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів

Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації   Міністерство освіти і науки України, молоді та спорту україни   Видавництво педагогічна преса   Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів   Всеукраїнська освітня мережа   Освітній портал «ПедПРЕСА»
Зробити безкоштовний сайт з uCoz