Главная | Регистрация | Вход | RSS | Середа, 20.02.2019, 03:05 |
Горбанівське НВО "Загальноосвітня школа I-II ступенів-ДНЗ" | |
Приветствую Вас Гість |
|
УКр. мова 3 кл. Ознаки художнього текстуТема: Ознаки художнього та наукового текстів Мета: вчити учнів розрізняти тексти за стильовими ознаками; розвивати зв'язне мовлення, увагу; виховувати любов до рідної мови. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент
Ось дзвінок сигнал подав — До роботи час настав. Ось і ми часу не гаймо, А урок свій починаймо.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 15, впр. 23) — Які назви професій виписали? — Про які професії ви дізналися вперше? — Прочитайте речення про професії, які вам найбільше сподобалися. 2. Бесіда — З яких частин складається текст? — Що потрібно робити, щоб уникнути повторів у тексті? — З якою метою ви це робите? 3. Редагування тексту — Прочитайте текст. Відредагуйте та запишіть його в зошит. Придумайте до тексту заголовок. Рябчик живе в густому великому лісі. Тут рябчик завжди знаходить, чим поживитися. Узимку — бруньками, сережками з дерев, в інші пори року — ягодами. На деревах рябчик спочиває. Чудово літає між вітами. Притулившись до стовбура, рябчик ховається від ворогів. 4. Створення проблемної ситуації — Послухайте тексти і скажіть, що вони мають спільного і чим відрізняються? РОМАШКА Ромашка — трав’яниста рослина з розгалуженими стеблами і суцвіттями-кошиками. На їх краях розміщені білі квіти, а всередині — жовті. ЛУГОВА ЦАРИЦЯ У зеленому затишному храмі, вся переплетена золотими нитками сонця, на високому гінкому стебельці росла лугова цариця — ромашка. Рівна, висока, з яскраво-жовтою голівкою, в білих прозорих пелюстках. — Чому про одне і те саме розповідають по-різному? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з ознаками різних текстів, у яких по-різному висловлюються думки. Спробуємо навчитися розрізняти такі тексти. IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за вправою 24 (с. 15) — Прочитайте текст. — Про кого йдеться в тексті? Перекажіть його. — Прочитайте виділені слова. — Навіщо письменниця вживає їх у тексті? (Вони допомагають описати тваринку.) — Спишіть перший абзац тексту. — Куди зібрався ховрашок? (У гості) — Чому він порівнює себе з м’якеньким бумбончиком? Яке слово є підказкою? (Погладшав) 2. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 15) — Якими словами автор передає своє ставлення до персонажа у вправі 24? — Як називаються тексти літератури (казки, оповідання, вірші)? 3. Робота за вправою 25 (с. 15-16) — Прочитайте текст. — Спишіть перший абзац тексту. — Зіставте текст вправи 25 з текстом вправи 24. — Чи наявні у тексті вправи 25 слова, які описують ховрашка? 4. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 16) — Як називається текст, який ми прочитали у вправі 25? — Як подається інформація у наукових текстах? — Що відсутнє у науковому тексті? — До якого тексту належать правила у підручниках? 5. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ 1. «Я міркую!» (впр. 26, с. 16) — Прочитайте тексти. — Зіставте їх. — Визначте, який текст художній, а який — науковий. Поясніть свою думку. 2. Самостійна робота 1 варіант — Спишіть художній текст, доповнюючи його третім абзацом із вправи 24. 2 варіант — Спишіть науковий текст, доповнюючи його другим абзацом із вправи 25. 3. Розвиток зв'язного мовлення. Опис калини — Відгадайте загадку. • У вінку зеленолистім, У червоному намисті Видивляється у воду На свою хорошу вроду. (Калина) — Назвіть слова, які допомогли вам відгадати загадку. — Розгляньте малюнок калини. — Дайте відповіді на запитання, використовуючи слова-підказки. • Як люди називають калину? • Які у неї гілки? • Яке листя? • Який цвіт? • Які ягоди? Слова-підказки: як дівчина-чарівниця; як наречена у вінку; тонке, зелене, розгалужене; темно-зелене, смарагдове; білий, запашний, квіточка, ніби дівчина в білій хустині; червоні, соковиті, дають цілющий сік. — Запишіть опис калини в зошит. — Зачитування письмових робіт. Аналіз мовних помилок. — Які слова в описі зробили ваш текст художнім? — Підкресліть їх. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Які ознаки художніх текстів запам’ятали? — Які тексти належать до художніх? — Чим науковий текст відрізняється від художнього? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 16, впр. 27. — Складіть художній текст про свою улюблену тваринку.
|
|